11 Ocak 2011 Salı

SIHHATLİ MAARİF TAKVİMİ-12

Gazetecilik hakikaten saygı duyulması gereken bir iş...
Çok zor...
Bir sorumluluk, bir mesuliyet, bir stres, ne yayınlasam, ne yapsam, ne yazsam...
Bendeniz maymun iştah şu anda 3. sıhhatli maarif takvimimi yayınlıyorum.
Du bakalım ne olcek? deyince ve Aziz Nesin'in takma isimlerini yayınlayınca bu kısa öyküyü eklemeden olmaz...
(Ben ve Dostoyevskim, zannederim üniversite 1. sınıfta okumuştuk bu hikayeyi...Ve o gün bu gündür, der dururuz..."Du bakalım nolcak?")
Aziz nesin'in oldukca düşündürücü bir öyküsü "DU BAKALIM NOLCEK?"

Yaşlı bir adamın genç bir karısı varmış. çok kıskanç olan dindar koca karısını bir yere bırakmazmış. bir gün karısı sinemada hazreti ebubekir'in hayatını anlatan bir film olduğunu ve ona gitmek istediğini söylemiş. Adam mecburen izin vermiş ama iyice örtünmesini ve hiçbir yere takılmadan sinemadan hemen eve dönmesini sıkı sıkı tembih etmiş. Ertesi gün kadın sinemaya gitmiş ve dönmüş.Akşam kocası sormuş, ee ne oldu, anlat bakalım.

Kadın başlamış anlatmaya. iyice sarınıp sarmalandım ve evden çıktım. Bir de ne göreyim adamın biri bizim kapının önünde duruyor. Ee, demiş adam, du bakali, nolcek? Sinemaya gitmek için yola koyuldum, adam da peşimden gelmesin mi? Ee, du bakali, nolcek? Bilet alıp içeri girdim, biraz sonra ne göreyim, adam da gelip yanıma oturmaz mı? Ee, du bakali, ne nolcek?

Film bitti, sinemadan çıkıp eve doğru yürümeye başladım. Adam da ardım sıra gelmez mi? Ee, du bakali, nolcek? Kapıyı açıp içeri girdim, adam da içeri girmez mi? Ee, du bakali, nolcek? Yatak odasına gidip soyundum, adam da soyunmaya başlamız mı? Yaşlı koca iyice heyecanlanmış, Ee, du bakali, nolcek? Yatağa girdim, adam da girmez mi? Yaşlı koca yine Ee, du bakali, nolcek? deyince kadın artık dayanamamış, patlamış; ee, yeter be adam demiş, artık bundan sonra da ne olacağını bilmiyor musun?

2 yorum:

  1. Cok sevdim sihhatli maarif takvimlerini :) Hergun yayinlamalisin :)

    Kucukkende cok severdim saatli maarif takvimini, en cokta kiz ve erkek isimlerini merak ederdim :)

    YanıtlaSil
  2. Teşekkürler...Ben de çok seviyorum ve hazırlarken çok eğleniyorum. Du bakalım nolcek yayınlar ?

    YanıtlaSil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...